Tapety z cegłą na ścianie

Cegła na ścianę – tapeta czy stara cegła dekoracyjna?

Tapeta cegła – czy to dobry pomysł? Na tej stronie zebraliśmy dla Ciebie najdokładniejsze i najbardziej wyczerpujące informacje, które w pełni odpowiedzą na pytanie:

Czy tapeta z cegieł wygląda sztucznie?

Tapeta cegła jest produkowane tak, aby wyglądała jak prawdziwa cegła. Ma bardzo zbliżoną fakturę do oryginału ale jednak brakuje jej wypukłości czyli tak zwanego efektu 3d. Kiedy położysz ten rodzaj tapety na ścianie, sprawi to, że Twoje ściany zmienią wygląd ale płaska struktura od razu rzuci się w oczy. Pomimo, że tapety produkowane są z grafiką o wysokiej rozdzielczości i widać na niej dużo szczegółów to zrobi on wrażenie tylko gdy patrzy się na nią vis a vis, ze sporej odległości. Z bliska niestety każdy zwróci uwagę na jej sztuczność. Jak w przypadku każdej tapety, istnieje niebezpieczeństwo, że się rozerwie lub rogi odejdą od ściany. W efekcie efekt cegły wygląda gorzej niż na zwykłej kolorowej tapecie. Cegły nie powinny się przecież rozrywać!

Stara cegła na ścianę w kuchni z aneksem i białymi dodatkami

Jak nie tapeta cegła, to co? Rodzaje płytek – stara cegła.

Jeśli chcesz zainwestować w trwały wygląd swojej nieruchomości to popularnym i powszechnie stosowanym materiałem są:

  1. Płytki ceglane – rozbiórkowa cegła cięta w plastry.
  2. Płytki betonowe – stosowane głównie na elewację.
  3. Cegła gipsowa – imitacja cegły wykonana z gipsu do zastosowań wewnątrz domu.

Takie rodzaje cegły na ścianę dodają rustykalnego uroku, który zmieni dom w coś więcej niż zwykły i nudny kącik. Płytki jak cegła zapewnią unikalną teksturę, wyjątkową barwę i super efekt 3d, które nie są możliwe w przypadku farby lub tapety. Dobrym sposobem na uzyskanie ceglanej ściany jest także odsłonięcie cegły spod tynku. Chociaż odsłonięcie cegły nie jest możliwe we wszystkich nieruchomościach, szczególnie w nowoczesnych budynkach, to na szczęście istnieją inne alternatywy.

Stara cegła w salonie z kuchnią z drewnianymi meblami

 

Płytki ceglane czy stara cegła są świetnym zamiennikiem dla prawdziwej cegły a gipsowa cegiełka na ścianę powinna być Twoim pierwszym wyborem. Reasumując – każdy z tych materiałów będzie wyglądał bardziej realistycznie niż tapeta z cegłą. Tapeta może zdać egzamin w niektórych aranżacjach, ale Twój dom zasługuje na coś lepszego. Tak, płacisz nieco więcej za zalety płytek ceglanych, ale ostatecznie te zalety sprawiają, że warto w nie zainwestować.