Biała cegiełka na ścianę

Biała cegiełka cieszy się co raz większą popularnością aranżacji wnętrz cieszy się styl skandynawski.
Wywodzi się on z północy Europy, lecz swoim umiłowaniem objął już cały kontynent.

Cegła na ścianę w kolorze białym nie jest nowością lecz trendem który jest uniwersalny i ponadczasowy. Wnętrza te są delikatne i stylowe. Połączone z drewnem dają poczucie ciepła i spokoju.

Biała cegła na ścianę w salonie

Skąd się wziął styl skandynawski? Przede wszystkim, kolebką jest Szwecja, a jego prekursorem były artysta Carl Larsson. Twórca przyczynił się do rozpropagowania jasnych, pełnych światła wnętrz, w których dominują naturalne materiały i prostota. Niegdyś malując kolorowe i jasne akwarele, przedstawiające życie codzienne swojej rodziny, pomógł utrwalić taki obraz skandynawskich wnętrz w powszechnej świadomości.

Wystrój w stylu skandynawskim to przede wszystkim pomieszczenia jasne, królujące kolory to biel i delikatne szarości, co sprawia, że są minimalistyczne. Dlatego dobrym przykładem będzie delikatna biała cegiełka „Borneo” którą zaprojektowaliśmy z gotową fugą.

Biała cegła w stylu skandynawskim

Skandynawowie lubują się naturalnych materiałach, które sprawiają że przestrzeń staje się przytulna, funkcjonalna oraz estetyczna. Akcentem mocno charakterystycznym dla architektury skandynawskiej jest naturalne drewno, często bielone, cegła oraz szorstki kamień. Coraz częściej gładkie ściany zastępowane są białymi płytkami gipsowymi, które idealnie odbijają światło.

Nawet kiepsko oświetlone wnętrza, dzięki takiej aranżacji, zyskują na jasności i robią wrażenie optycznie większych.

Łatwym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia jest zastosowanie dużej ilości małych elementów dekoracyjnych. dlatego też naszą ulubioną białą cegiełką jest płytka dekoracyjna „MILANO” która została stworzona z myślą o stylu skandynawskim.

Zobacz nasze realizację z udziałem białych cegiełek w pomieszczeniach naszych klientów ponieważ mogą Cię one zainspirować i przekonać do tego minimalistycznego stylu.

stara biała cegła w jadalni

Biała cegła na ścianę w jadalni

Podsumowując, jeżeli marzą Ci się jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto, praktycznie i wygodnie, ten styl jest właśnie dla Ciebie.

Nasze białe cegiełki znajdziesz w dziale SKLEP. Posiadamy cegiełki białe z gotową fugą lub płytki imitujące starą białą cegłę bez fugi.