BIAŁA CEGŁA DEKORACYJNA – STYL SKANDYNAWSKI

Coraz większą popularnością aranżacji wnętrz cieszy się styl skandynawski.
Wywodzi się on z północy Europy, lecz swoim umiłowaniem objął już cały kontynent.

Skąd się wziął styl skandynawski? Kolebką jest Szwecja, a jego prekursorem były artysta Carl Larsson. Twórca przyczynił się do rozpropagowania jasnych, pełnych światła wnętrz, w których dominują naturalne materiały i prostota. Malując kolorowe i jasne akwarele, przedstawiające życie codzienne swojej rodziny,pomógł utrwalić taki obraz skandynawskich wnętrz w powszechnej świadomości.

Wystrój w stylu skandynawskim to przede wszystkim pomieszczenia jasne, królujące kolory to biel i delikatne szarości, co sprawia, że są minimalistyczne.

Biała cegła w stylu skandynawskim

Skandynawowie lubują się naturalnych materiałach, które sprawiają że przestrzeń staje się przytulna, funkcjonalna oraz estetyczna. Akcentem mocno charakterystycznym dla architektury skandynawskiej jest naturalne drewno, często bielone, cegła oraz szorstki kamień. Coraz częściej gładkie ściany zastępowane są białymi płytkami gipsowymi, które idealnie odbijają światło.

Nawet kiepsko oświetlone wnętrza, dzięki takiej aranżacji, zyskują na jasności i robią wrażenie optycznie większych.

Jeżeli marzą Ci się jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto, praktycznie i wygodnie, ten styl jest właśnie dla Ciebie.